homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Un par frumos-2


#20 2007-10-11 18:12:42

_yohana_
Platinum member
Inregistrat: 2006-11-25
Mesaje: 16986

Re: un par frumos

dida a scris:

eu am momente cand si daca nul spal o sapt nu se vede tongue

si la mine la fel.si am o prietena care a2a zi dupa ce l-a spalat e ca si al meu dupa o saptamana neutral


expect the worst , hope for the best!

Offline

 



#21 2007-10-11 18:43:34

amrita
Full member
Inregistrat: 2007-09-16
Mesaje: 342

Re: un par frumos

am incercat sa raresc si eu spalatul mai demult... si in prima zi statea frumos, iar apoi era oribil... il tineam tot timpul legat din cauza asta... asa e el... sunt nevoita sa il spal des...Offfffffffff sad


You are the sunshine of my life..

Offline

 

#22 2007-10-11 19:43:13

myhaela
Full member
De la: Galati
Inregistrat: 2006-03-15
Mesaje: 458

Re: un par frumos

si mie mi se ingrasa si incerc sa ma spal la 3 zile, eu am folosit si mult timp masca de par la radacina, iar acum incerc sa evit sa ma mai dau cu ea la radacina.

Offline

 

#23 2007-10-11 20:20:02

barbara_mori
Hero member
Inregistrat: 2007-02-26
Mesaje: 2157

Re: un par frumos

aaaa aici e in lumea mea:D cunosc multe lucruri legate de frumusetea exterioara,cum sa ne ingrijim si ce e bine sa facem sa fim cat mai frumoase...poate o sa deschid un topic sa va vb cam tot ce stiu eu despre frumusete si cum sa ne ingrijim...dar sa rasp la intrebare:parul trebuie spalat atunci cand este murdar,chiar si zilnic daca este nevoie,dar folosind un sampon adecvat + masca obligatoriu....eu il spal la 2,3,parul meu este unul uscat,nu se ingrasa(am norocul asta:D) insa a2a zi deja nu mai e stralucitor cum e dupa spalare si se usuca,si deaceea folosesc nijte creme(fara clatire) ca sa arate bine parul chiar si nespalat...unul din importantele lucruri pe care trb sa le facem sa nu ni-i se ingrase parul f tare este atunci cand aplicam samponul sa nu fie de la radacina ci de la 5cm distanta de radacina si sa masam usor,cu buricele degetelor nu cu unghiile...intotdeuna trb clatit bine..apoi balsamul la fel ca si samponul,aplicat iar cantitatea folosita sa nu fie mai mult de un ou de prepelita sa zic asa...dupa se aplica masca,care trb lasata cel putin 15 minute,asta depinde ce fel de sampon folosim,daca folosim pt volum nu este necesara masca(asta pt ca avem par sanatos si vrem doar volum)dupa clatire,ne punem un prosop care sa absoarba bine apa,fara sa ne frecam parul cu el(fiindca ne despicam firele la varfuri)ni-l punem si stam cam 5 minute asa cu el strans sa mai absoarba apa,apoi daca aveti vreo crema de par fara clatire o folositi la fel,nu pe radacina se pune si in cantitate mica..pieptanatul pe parul ud se face de la jum parului in jos,asta pt ca parul ud este mult mai fragil si se rupe cu usurinta...il pieptanati incet si apoi il uscati cum vreti voi,cu capul in jos sau cum vreti big_smile iar la sf dupa ce este uscat cum trebuie ,pt cine vrea volum si nu mint e serios....prindeti-va parul intr-o coama in crestetul capului si lasati-o 10 min cat va machiati de exp,si dupa 10 min desprindeti-va parul si da-ti cu fixativ(tot pt volum,sau pt o coafura naturala) si apoi aranjati-l cum vreti voi big_smile sper ca pt cine are nevoie ,v-au prins bine sfaturile astea:D parul meu se simte mult mai bine,dupa ce aplic tot tratamentul asta...


Pentru a fi popular da-le oamenilor vesti bune despre obiceiurile lor proaste!

Offline

 

#24 2007-10-11 20:24:46

Ramona_gl
Sr. member
De la: Galati
Inregistrat: 2007-08-29
Mesaje: 1270

Re: un par frumos

Eu il spal la 5 zile.....si atunci din cauza ca nu il mai suport(miros de tigara  si mancare-la cat gatesc eu!)....dar nu mi se ingrasa nici atunci!MUn pic mai des il spal vara....

Offline

 

 Publicitate


loading...

#25 2007-10-11 20:51:12

luna_amara
Hero member
De la: craiova
Inregistrat: 2007-08-16
Mesaje: 2756

Re: un par frumos

eu intreb iara pentru par des ce sa fac???gaz nu am gasit ricin nu prea ma lasa inima sa mi dau...cu el pe par ce as mai putea folosi..?


take me as i am or watch me as i go!

Offline

 

#26 2007-10-11 20:57:13

Reina
Hero member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2007-02-01
Mesaje: 3881

Re: un par frumos

eu ma spal cam la 5 zile si nu e uns nici atunci.Ce am observat e ca atunci cd ma dau cu masca si stau mult cu ea cam 1/2 ora  mi se unge parul cam in 3 zile si ma enerveaza sad


Mamica de 2 pui scumpi

Offline

 

#27 2007-10-11 21:33:56

barbara_mori
Hero member
Inregistrat: 2007-02-26
Mesaje: 2157

Re: un par frumos

luna_amara a scris:

eu intreb iara pentru par des ce sa fac???gaz nu am gasit ricin nu prea ma lasa inima sa mi dau...cu el pe par ce as mai putea folosi..?

pt ce sa folosesti gaz?


Pentru a fi popular da-le oamenilor vesti bune despre obiceiurile lor proaste!

Offline

 

#28 2007-10-11 22:12:22

_yohana_
Platinum member
Inregistrat: 2006-11-25
Mesaje: 16986

Re: un par frumos

luna_amara a scris:

eu intreb iara pentru par des ce sa fac???gaz nu am gasit ricin nu prea ma lasa inima sa mi dau...cu el pe par ce as mai putea folosi..?

de ce nu te lasa inima sa dai ricin?


expect the worst , hope for the best!

Offline

 

#29 2007-10-11 22:26:48

luna_amara
Hero member
De la: craiova
Inregistrat: 2007-08-16
Mesaje: 2756

Re: un par frumos

barbara_mori a scris:

luna_amara a scris:

eu intreb iara pentru par des ce sa fac???gaz nu am gasit ricin nu prea ma lasa inima sa mi dau...cu el pe par ce as mai putea folosi..?

pt ce sa folosesti gaz?

pt  par des,eu asa auzisem,,,ca se face un amestec de gaz cu ricin,,,pt ca ricinul e uleios si iac...auzisem ceva de o masc cu galbenus de ou pt par des voi stiti ceva?


take me as i am or watch me as i go!

Offline

 

#30 2007-10-11 22:46:54

delya85
Full member
De la: Tg-Jiu
Inregistrat: 2007-07-27
Mesaje: 512

Re: un par frumos

eu stiam ca ricinul si gazul sunt pt a opri caderea lui si il ajuta sa si creasca


Ca o ploaie in desert ai aparut
Am simtit ca ma pierd intr-un sarut
M-ai facut sa plutesc pe aripi de dor
M-ai facut sa te ADOR

Offline

 

#31 2007-10-11 22:57:44

barbara_mori
Hero member
Inregistrat: 2007-02-26
Mesaje: 2157

Re: un par frumos

luna_amara a scris:

barbara_mori a scris:

luna_amara a scris:

eu intreb iara pentru par des ce sa fac???gaz nu am gasit ricin nu prea ma lasa inima sa mi dau...cu el pe par ce as mai putea folosi..?

pt ce sa folosesti gaz?

pt  par des,eu asa auzisem,,,ca se face un amestec de gaz cu ricin,,,pt ca ricinul e uleios si iac...auzisem ceva de o masc cu galbenus de ou pt par des voi stiti ceva?

aia cu galbenusul e super scarboasa...nu iti recomand...s-au inventat masti si tratamente pt par,daca vrei par mai des...nuj cat de des dar oricum,te ajuta la ceva...dercos de la vichi mai e bun...


Pentru a fi popular da-le oamenilor vesti bune despre obiceiurile lor proaste!

Offline

 

#32 2007-10-11 23:45:07

adriana18
Full member
De la: bucuresti....colentina
Inregistrat: 2006-09-27
Mesaje: 670

Re: un par frumos

of parul meu e si uscat.....si mai e si carliontat si nici nu pot sa dau cu mana prin el......imi ramane ca o sarma...rar am zile in care sta si el bine....(am auzit ca dac te vopsesti parul se aranjeaza mai usor e adevarat? )


"""You should be kissed and often - by someone who knows how"

Offline

 

#33 2007-10-11 23:53:06

Lili_delfi
Sr. member
De la: nowhere and everywhere
Inregistrat: 2007-09-26
Mesaje: 1074

Re: un par frumos

si parul meu e gras, si se ingrasa destul de repede, dar totusi incerc sa il spal cat mai rar. adik de maxim 2 ori pe sapt. am observat k daca il spal mai des, se ingrasa si mai repede. si mai am o MARE problema: imi cade RAU !!!! ce pot face? stiti vreun remediu?


Nimeni nu moare virgin... viata i-o trage fiecaruia cel putin o data !

Offline

 

#34 2007-10-12 00:15:09

ice_princes
New member
Inregistrat: 2007-09-03
Mesaje: 90

Re: un par frumos

chiar e bun galbenusul,cand stateam cu mama mea ma dadea destul de des si se vedeau imediat rezulatele.Creste parul f rpd de la el,chiar daca e cam aiurea sa stai cu el in cap,dar conteaza ca e bun.Eu ma spal la 2-3 zile.E adev ca se unge mai rpd cu cat il speli mai des,dar eu nu suport sa stau cu el uns.Am incercat,dar nu pot. sad


Me and u...

Offline

 

#35 2007-10-12 01:33:48

adriana18
Full member
De la: bucuresti....colentina
Inregistrat: 2006-09-27
Mesaje: 670

Re: un par frumos

pai si galbenusul cu ce il faci? sau doar galbenusi/.....si cat ti masca......dupa ce te clatesti dai cu sampon presupun:P .....e pun pt par gras sau pt par uscat ?


"""You should be kissed and often - by someone who knows how"

Offline

 

#36 2007-10-12 14:37:26

Ramona_gl
Sr. member
De la: Galati
Inregistrat: 2007-08-29
Mesaje: 1270

Re: un par frumos

Lili_Delfi.....pentru caderea parului& regenerare...eu am folosit ChelStop...se gaseste in farmacii.....super ieftin(cam 6 lei /500 ml) si nu are nici un miros respingator....un fel de spirt mai dulceag lol! Eu am fost super multumita.....

Offline

 

#37 2007-10-12 14:58:28

pink_butterfly
Insomniac member
Inregistrat: 2006-08-10
Mesaje: 8371

Re: un par frumos

din cate stiu eu galbenusul se amesteca cu ulei de ricin si cu vitamina a,pt masca de par...n-am incercat dar am inteles ca e da rezultate bune...


http://www.youtube.com/watch?v=mwMdO3HK_ws our song hjarta
em todas as ruas do amor seras meu e eu serei tua hjarta
http://www.youtube.com/watch?v=DDuLPHsIuTg

Offline

 

#38 2007-10-12 18:22:01

lilian@
Full member
Inregistrat: 2006-12-14
Mesaje: 122

Re: un par frumos

galbenusul poate fi amestecat cu ulei de masline-varianta asta da rezultate  bune. eu am folosit o ca sa mi regenerez parul dupa multiple decolorari. se mai poate adauga in amestec cateva picaturi zeama de lamaie.masca se aplica pe parul umed si se lasa la actionat 20 min

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.