homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Rigevidon?


#1 2007-10-14 22:06:24

bogdana s
Membru
Inregistrat: 2007-10-14
Mesaje: 1

rigevidon?

1. eu iau rigevidon de cativa ani  si cam din aceeasi perioada a inceput sa imi cada parul incet dar sigur.am fost la dr si mi-a dat revalid si rudotel. le-am luat o perioada, timp in care parul nu s-a oprit din cazut. am mai consultat inca un doctor si mi-a zis ca e din cauza stresului...2. in urma cu un an am inceput sa iau logest sub indrumarea medicului de la planning.cam din acea perioada am inceput sa ma ingras. am pus 2-3 kg. le-am schimbat dar am continuat s ma ingras. 3. acum 3 saptamani am avut o probl. cu o masea si am luat 3 zile augmentin de 1 g si si la cateva zile dupa oprirea tratamentului am avut o sangerare de 2 zile (impreuna cu o ingrosare a secretiei  si niste mancarimi ... ), cu  cateva zile inainte de ciclu. si ciclul a tinut vreo 2-3 zile inl oc de 5-6 cum era de obicei!
Intrebarea mea ar fi : ce stiti voi de rigevidon, e ok sa il iau in continuare dupa toate aceste simptome si are el vreo legatura cu vreunul din ele?e un anticonceptional bun? merci

pt doctoressa

Ultima oara a fost editat de bogdana s (2007-10-14 22:55:34)

Offline

 



#2 2007-10-15 11:50:37

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: rigevidon?

1....greu de presupus ca din pricina rigevidon ti-a cazut parul
2. poate fi logestul de vina...insa daca le-ai schimbat(nu ne spui cu ce) si tot te-ai ingrasat, cel mai probabil alta a fost cauza
3.singerarea s-a datorat scaderii eficientei pastilelor(din pricina augmentin) iar mincarimea probabil candidozei(datorata tot augmentin)...un ex de secretie ne poate lamuri asupra mincarimii...
sper ca te-ai protejat suplimentar de sarcina corect.
Parerea mea e ca daca te-ai inteles bine cu rigevidon, atunci e ok sa il iei in continuare...


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#3 2007-12-18 01:24:40

p_flory1984
New member
De la: constanta
Inregistrat: 2007-12-18
Mesaje: 9

Re: rigevidon?

stiu ca mama folosea acest anticon. si nu avea nimic. insa pe mine ma ingrozeste faptul ca exista atatea prb la femei in legatura cu acest aparat genital:(

Ultima oara a fost editat de p_flory1984 (2007-12-18 01:25:10)

Offline

 

#4 2007-12-18 07:11:42

norishorulalb
Banat
De la: Mika
Inregistrat: 2007-04-03
Mesaje: 24197

Re: rigevidon?

p_flory1984 a scris:

stiu ca mama folosea acest anticon. si nu avea nimic. insa pe mine ma ingrozeste faptul ca exista atatea prb la femei in legatura cu acest aparat genital:(

asta e...cu natura mai greu ne luptam...

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.