homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Cum ne ingrijim parul?


#1 2007-12-24 09:02:09

Andreea89
Sr. member
De la: Iasi
Inregistrat: 2007-11-01
Mesaje: 1032

Cum ne ingrijim parul?

Cand m-am facut blonda am facut greseala sa ma decolorez si atunci mi-am stricat parul.Folosesc masca de la Kallos , rezultatele sunt f mici , cu toate ca folosesc de o gramada de timp masca la fiecare spalare.Parul imi creste super greu...sad
Cine foloseste altceva?cine mi-ar recomanda o masca , un sampon mai bun ? neutral
Ah trebuie sa mai adaug k`mi distrug parul...ca mi`l fac cu placa , mai intotdeauna neutral dar nu stiu cum sa mi`l aranjez altfel :-<

Ultima oara a fost editat de Andreea89 (2007-12-24 09:03:22)


Ceea ce vrea un bărbat e să creadă că o femeie îl poate iubi atât de mult încât n-o va interesa nici un alt bărbat

Offline

 



#2 2007-12-24 09:12:55

capcaun
Platinum member
De la: mine pt tine :P
Inregistrat: 2007-10-11
Mesaje: 17355

Re: Cum ne ingrijim parul?

tocmai  m'am  vopsit...eu  sunt  bruneta  cam  de  un an....nu'mi  aplic  masti  decat  pt  combaterea  caderii  parului.. in  rest  folosesc  sampon  de  la  elseve  pt  par  vopsit....si  as  vrea  sa'mi  fac  o  masca  cu  argila, deoarece  am  parul  gras ....
presupun  k  parul  tau  este  uscat (asa  se  intampla  la  majoritatea  care  folosesc  placa)... eu  zic  k  o   masca  cu  ulei  de  ricin  si  ulei  de  masline   ti'ar  face  bine...

Offline

 

#3 2007-12-24 11:12:10

ivy
Hero member
Inregistrat: 2007-03-21
Mesaje: 3613

Re: Cum ne ingrijim parul?

exact. hidratare multa multa muuuuulta, saracau par, dupa ce ca a trecut prin decolorare, acum mai suporta si placa, asa ca zic eu ca e uscat rau de tot..


Just like a tattoo
I'll always have you...

Offline

 

#4 2007-12-24 11:23:35

mitzili
Hero member
Inregistrat: 2007-06-04
Mesaje: 2205

Re: Cum ne ingrijim parul?

andreea si eu m-am decolorat anul trecut + folosesc placa apr dupa fiecare spalare......si sg metoda sa imi salvez parul a fost sa ma tund.... Daca imi tundeam doar varfurile, dupa 2 zile erau la fel...uscate si despicate. Acum am tuns cam 10 cm si e din nou frumos


You make me so hot, You make me wanna drop, It's so ridiculous, I can barely stop, I can hardly breathe, You make me wanna scream, You're so fabulous, You're so good to me, baby, baby

Offline

 

#5 2007-12-24 13:03:04

capcaun
Platinum member
De la: mine pt tine :P
Inregistrat: 2007-10-11
Mesaje: 17355

Re: Cum ne ingrijim parul?

da..dar  parul  se  deterioareaza  mult  prea  repede, tinand  cont  de  circumstante, in  raport  cu  cresterea  lui....sa  tunzi  din  el  prea  des  cu  siguranta  n'o  sa  mai  ai  lungime...ajungi  la  bob...ori  te  duci  la  un   plafar  si  intrebi  pt  par  deteriorat  sau  la  salonul  la  care  te  tunzi  poti  sa  ceri  un  sfat...multa  bafta

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2007-12-24 13:04:47

rrammonna
Diamond member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2007-11-07
Mesaje: 44383

Re: Cum ne ingrijim parul?

sa sti k q un tuns rezolvi multe.eu aveam un par q aspect ars y p deasupra imi ma cadea ingrozitor de mult.de knd m,-am tuns mai scurt,am taiat km mult din el,nu mai am nici o problema


Nu ştiu care este cheia succesului , dar cea a eşecului este să încerci să mulţumeşti pe fiecare.....

Offline

 

#7 2007-12-24 13:26:54

capcaun
Platinum member
De la: mine pt tine :P
Inregistrat: 2007-10-11
Mesaje: 17355

Re: Cum ne ingrijim parul?

si  eu  m'am  tuns  pt  k'mi  cadea  ft  mult...si  acum  imi  mai cade, dar  nu k inainte.....oricum  sunt  ft  multumita...si  mai  imi fac  cam  la 2 sapt  masca  pt  hidratare

Offline

 

#8 2007-12-24 14:12:24

dida
Insomniac member
Inregistrat: 2006-11-20
Mesaje: 6767

Re: Cum ne ingrijim parul?

si pe mine cred ca ma asteapta un tuns ... ca vad ca tot cade si nu mai stiu ce sa fac neutral si e lung si frumos ... neutral


it doesn`t matter if the guy is perfect or the girl is perfect as long as they are perfect for each other

Offline

 

#9 2007-12-24 14:42:49

brut
Hero member
Inregistrat: 2007-06-17
Mesaje: 2545

Re: Cum ne ingrijim parul?

si eu vreau sa ma tund dar nu imi fac timp ptr asta... ciudat este ca eu nu m-am vopsit niciodata si nici nu folosesc placa dar tot il am ars neutral ma dau cu litri de balsam dar tot asa ramane...

Offline

 

#10 2007-12-24 14:43:48

micaella4
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-07-06
Mesaje: 4144

Re: Cum ne ingrijim parul?

eu am parul saten inchis.. oare se prinde vreo vopsea fara sa mi-l decolorez?.. macar putin?..

Offline

 

#11 2007-12-24 14:47:57

dida
Insomniac member
Inregistrat: 2006-11-20
Mesaje: 6767

Re: Cum ne ingrijim parul?

oana_nice a scris:

si eu vreau sa ma tund dar nu imi fac timp ptr asta... ciudat este ca eu nu m-am vopsit niciodata si nici nu folosesc placa dar tot il am ars neutral ma dau cu litri de balsam dar tot asa ramane...

balsamu nu prea are legatura cu fierele arse din cate stiu eu ... balsamu doar cal face moale mai buna e masca de par ... asa stiu eu big_smile poate nu stiu bine tongue


it doesn`t matter if the guy is perfect or the girl is perfect as long as they are perfect for each other

Offline

 

#12 2007-12-24 15:39:41

capcaun
Platinum member
De la: mine pt tine :P
Inregistrat: 2007-10-11
Mesaje: 17355

Re: Cum ne ingrijim parul?

micaella4 a scris:

eu am parul saten inchis.. oare se prinde vreo vopsea fara sa mi-l decolorez?.. macar putin?..

depinde...eu  de  ex  m'am  facut  bruneta  si  nu  mi'a  prins  din  prima (si  tot  satena  eram...aplicasem  pt  prima  data  vopsea )...dc  nu  te'ai  vopsit  niciodata  nu  cred  k trebuie  sa  te  decolorezi  ....

Offline

 

#13 2007-12-24 20:46:30

Chiara.M
Hero member
De la: Wingsland
Inregistrat: 2007-06-04
Mesaje: 4116

Re: Cum ne ingrijim parul?

mitzili a scris:

andreea si eu m-am decolorat anul trecut + folosesc placa apr dupa fiecare spalare......si sg metoda sa imi salvez parul a fost sa ma tund.... Daca imi tundeam doar varfurile, dupa 2 zile erau la fel...uscate si despicate. Acum am tuns cam 10 cm si e din nou frumos

si eu am patit cam la fel: nu eram decolorata dar aveam o multime de suvitze blonde, unele peste altele, facute in muuulte randuri. si aveam parul ff deteriorat. trebuia sa ma duc la coafeza odata pe luna. acum m-am tuns muult din lungime. n am mai fost la salon decat pt coafat. nu l-am mai tuns de 2 luni si parul arata inca bine.. deci as zice ca metoda tunsului e singura salvatoare!!


Have you ever thrown a fist full of glitter in the air?...

Offline

 

#14 2007-12-24 23:47:20

fallen_angel
Insomniac member
De la: MM
Inregistrat: 2007-05-07
Mesaje: 9742

Re: Cum ne ingrijim parul?

Nu stiti,samponul anti-matreatade la vichy este bun?ati folosit?m-am spalat dimineata pe par si dupa ce m-am uscat am vazut ca am matreata sad.Samponul nu l-am schimbat,chiar nu stiu dc am facut.


★★★ Candle light, moon light, star light,
The brightest glow is from love light ★★★   

                happydance  happydance  happydance

Offline

 

#15 2007-12-25 21:01:02

Lili_delfi
Sr. member
De la: nowhere and everywhere
Inregistrat: 2007-09-26
Mesaje: 1074

Re: Cum ne ingrijim parul?

eu nu pot sa ma spal decat cu Head&Shoulders. Daca l-am schimbat, clar am facut matreata. Sunt multumita de el


Nimeni nu moare virgin... viata i-o trage fiecaruia cel putin o data !

Offline

 

#16 2007-12-25 21:09:55

kimy
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-08-05
Mesaje: 3425
Site

Re: Cum ne ingrijim parul?

Lili_delfi a scris:

eu nu pot sa ma spal decat cu Head&Shoulders. Daca l-am schimbat, clar am facut matreata. Sunt multumita de el

Si eu am patit o data demult asa..ma spalam cu pantene in general,apoi am schimbat cu head&shoulders apoi am trecut la pantene si am facut matreata..si nu avusesem niciodata..ulterior a trecut ..
referitor la ingrijirea lui in afara de clasicul balsam care ori este repair and shine in general, si o masca din cand in cand nu la fiecare spalare nu folosesc altceva..problema e ca folosesc cam des placa,chit ca este Tourmaline cu placi ceramice..nu e bine..dar nu ma pot stapani tongue

Offline

 

#17 2007-12-25 21:24:29

Lelaina
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-02-02
Mesaje: 4397

Re: Cum ne ingrijim parul?

Andra123 a scris:

Nu stiti,samponul anti-matreatade la vichy este bun?ati folosit?m-am spalat dimineata pe par si dupa ce m-am uscat am vazut ca am matreata sad.Samponul nu l-am schimbat,chiar nu stiu dc am facut.

Mie mi s-a intamplat asa...foloseam Garnier si eram foarte multumita de el..si la un mom dat am facut matreata la modul ingrozitor,eram si stresata in acea perioada (am citit k poti face matreata din neumarate motive). Coafeza mi-a zis k se poate obisnui parul cu samponul in cauza si sa faci matreata...
   Sampon de la Vichy n-am folosit,dar de aceste produse am auzit numai de bine..cred k merita sa-l incerci


Poor is the man whose pleasure depends on another

Offline

 

#18 2007-12-25 21:27:30

girly
Full member
De la: Iasi
Inregistrat: 2006-08-16
Mesaje: 384

Re: Cum ne ingrijim parul?

fetelor dar  un par care se ingrasa la 2-3 zile de la spalare cum trebuie tratat? sad tare as vrea sa reziste mai mult si nu stiu ce sa-i mai fac !

Offline

 

#19 2007-12-25 22:30:08

fallen_angel
Insomniac member
De la: MM
Inregistrat: 2007-05-07
Mesaje: 9742

Re: Cum ne ingrijim parul?

Lelaina a scris:

Andra123 a scris:

Nu stiti,samponul anti-matreatade la vichy este bun?ati folosit?m-am spalat dimineata pe par si dupa ce m-am uscat am vazut ca am matreata sad.Samponul nu l-am schimbat,chiar nu stiu dc am facut.

Mie mi s-a intamplat asa...foloseam Garnier si eram foarte multumita de el..si la un mom dat am facut matreata la modul ingrozitor,eram si stresata in acea perioada (am citit k poti face matreata din neumarate motive). Coafeza mi-a zis k se poate obisnui parul cu samponul in cauza si sa faci matreata...
   Sampon de la Vichy n-am folosit,dar de aceste produse am auzit numai de bine..cred k merita sa-l incerci

Eu nu am decat f putin in varful capului,nu prea se vede,dar oricum nu am avut deloc pana acum.De vichy am auzit si eu ca sunt bune,de asta m-am gandit sa incerc.....mersi de rasp.


★★★ Candle light, moon light, star light,
The brightest glow is from love light ★★★   

                happydance  happydance  happydance

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.