homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Mici trucuri...dar de ajutor-2


#20 2008-01-30 19:41:34

fallen_angel
Insomniac member
De la: MM
Inregistrat: 2007-05-07
Mesaje: 9742

Re: mici trucuri...dar de ajutor

Eu dupa spalare imi dau pe par cu apa si otet si straluceste f tare


★★★ Candle light, moon light, star light,
The brightest glow is from love light ★★★   

                happydance  happydance  happydance

Offline

 



#21 2008-01-30 19:49:51

micicutza
Banat
Inregistrat: 2007-10-25
Mesaje: 11922

Re: mici trucuri...dar de ajutor

maine voi comprima filmul...intru pe mess..dati add la micanarcisa dar specificati cine sunteti de pe forum...si eu va trimit...oki?


N. Iorga: "Unii oameni au demnitatea ambitiei lor, altii a situatiei lor, cei mai putini au demnitatea persoanei lor."
Eu le am pe toate trei...

Offline

 

#22 2008-01-30 19:55:57

amv
Full member
Inregistrat: 2007-03-08
Mesaje: 500

Re: mici trucuri...dar de ajutor

Wildhoney a scris:

pentru a avea un par lucios si cu aspect sanatos ca cel din reclame, dupa spalare si uscare se trece pe suprafata lui cu un cub de gheata (dar numai pe suprafata). La mine care am parul drept functioneaza. big_smile

functioneaza big_smile am citit in revista tongue si am incercat acu cateva zile


eu cu bibi meu hjarta

Offline

 

#23 2008-01-30 20:11:12

baciu
Insomniac member
Inregistrat: 2007-02-25
Mesaje: 6315

Re: mici trucuri...dar de ajutor

Ceea ce da parului stralucire este sucul de lamaie amestecat in apa de clatire. De asemenea se poate aplica ulei de masline in par iar dupa o jumatate de ora se spala.

Cand nu poti adormi seara si nu ai alte ceaiuri in casa poti face repede o infuzie de marar si vei dormi ca un ingeras.
Petele de sange ies la spalat daca se foloseste apa rece si sare.


Unde dragoste nu e, nimic nu e.

Offline

 

#24 2008-01-30 20:20:26

brut
Hero member
Inregistrat: 2007-06-17
Mesaje: 2545

Re: mici trucuri...dar de ajutor

da, intradevar sucul de lamaie e super bun pt par wink

Offline

 

 Publicitate


loading...

#25 2008-01-30 20:37:43

skumpi
Vizitator

Re: mici trucuri...dar de ajutor

oana_nice a scris:

da, intradevar sucul de lamaie e super bun pt par wink

dak nu ai paru f uscat...k dak e uscat tot ce inseamna citrice il usca mai tare

 

#26 2008-01-31 00:23:03

Chiara.M
Hero member
De la: Wingsland
Inregistrat: 2007-06-04
Mesaje: 4116

Re: mici trucuri...dar de ajutor

mi-am adus aminte si eu: de la coafeza stiu. daca ai parul gras te speli mereu cu apa rece, bine nu rece ca gheata, dar nu calda.. apa calda deschide porii de pe scalp.. sau ceva de genul asta, mi-a zis coafeza. eu asa fac mereu si am obs diferenta mare. daca inainte ma spalam la 2 zile acuma cam o data la 3...


Have you ever thrown a fist full of glitter in the air?...

Offline

 

#27 2008-01-31 09:22:21

micicutza
Banat
Inregistrat: 2007-10-25
Mesaje: 11922

Re: mici trucuri...dar de ajutor

am comprimat filmul cu machiaj...da-ti buzz cine vrea


N. Iorga: "Unii oameni au demnitatea ambitiei lor, altii a situatiei lor, cei mai putini au demnitatea persoanei lor."
Eu le am pe toate trei...

Offline

 

#28 2008-01-31 12:30:16

CrisTiNa Tikale
Hero member
De la: mine pt voi
Inregistrat: 2007-08-07
Mesaje: 4058

Re: mici trucuri...dar de ajutor

vreau si eu cursul de machiaj


Fiecare zi e un nou inceput !!!   

hjarta  Nu te iubesc pentru ceea ce esti, ci pentru ceea ce sunt atunci cand sunt cu tine   hjarta

Offline

 

#29 2008-01-31 12:34:19

micicutza
Banat
Inregistrat: 2007-10-25
Mesaje: 11922

Re: mici trucuri...dar de ajutor

sunt online pe mess


N. Iorga: "Unii oameni au demnitatea ambitiei lor, altii a situatiei lor, cei mai putini au demnitatea persoanei lor."
Eu le am pe toate trei...

Offline

 

#30 2008-01-31 13:09:17

taisha
Hero member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2008-01-17
Mesaje: 2199

Re: mici trucuri...dar de ajutor

Cele 50 de secrete ale frumusetii 

   
  1. Daca va machiati tare fata trebuie sa o curatati de doua ori pe zi. Dimineata sa se aeriseasca, seara ca sa curatati grasimea.
2. Mancati regulat si variat. Vegetarianismul si cura de slabire lasati-le pe alta data. Mancati tot dar cu masura.
3. Ascutiti creionul pentru machiaj inainte de a va machia.
4. Nu folositi parfum in timpul expunerii la soare si la solar, pentru ca la lumina tare se vor forma pete, pistrui pe piele.
5. Daca aveti par tare puneti in apa un pic de otet sau suc de lamaie cand il clatiti.
6. Dimineata faceti dus alternativ cu apa rece si calda. Veti avea o piele frumoasa si intinsa.
7. Chiar daca nu va machiati, pielea trebuie curatata in fiecare dimineata si seara.
8. Odata sau de doua ori pe luna, curatati-va calcaiele.
9. Nu stati cu picioare incrucisate, nu face bine pentru circulatia sanguina si se formeaza celulita.
10. Sa va spalati dintii dupa fiecare masa.
11. Inaintea aplicarii rujului de buze raciti-va buzele cu un cub de gheata.
12. Secretul pielii frumoase sta in vitamina A din morcovi, piersici si unt.
13. Masajul contra stress-ului este mai eficient dupa baie si daca e facut de prietenul.
14. Puneti sare de mare in apa in care faceti baie de 1-2 ori pe saptamana.
15.Daca luati sedative, sa le luati inainte de ora 22.00, n-o sa va doara capul ziua urmatoare.
16. Organismul uman incepe sa arda grasimile dupa 45 de minute de gimnastica. Merita sa va miscati 2 ore saptamanal decat 15 minute zilnic.
17. Pentru revigorarea corzilor vocale puneti doua lingurite de otet de vin intr-un pahar cu apa calduta si gargarizati.
18. Aplicati pudra parfumata in pantofi.
19. Nu va taiati unghile, mai bine piliti-le. Menajeaza unghile si pielea.
20. Nu numai pielea ci si hainele si lenjeria pot fi parfumate. Nu puneti parfum pe par pentru ca il usuca.
21. Plimbati-va cu bicicleta; o sa aveti gambe frumoase.
22. Cei doi inamici ale pielii sunt alcoolul si nicotina.
23. Sapunul usuca pielea, folositi mai bine gel de dus.
24. Dupa fiecare baie folositi crema hidratanta.
25. Acasa, plimbati-va cu un dictionar mai mare pe cap, o sa aveti tinuta frumoasa si pasi usori.
26. Periuta de dinti se poate folosi 2-3 luni. Dupa aceea este buna numai pentru curatat pantofii.
27. Varfurile parului trebuie taiate din cand in cand.
28. La cumparaturi mergeti in tenisi si pantaloni largi, uitati de lift.
29. Inainte sa incepeti cura de slabire masurati-va circumferinta mainii, gambei, coapselor, soldului. Dupa doua saptamani faceti din nou masuraturile si comparati rezultatele. Rezultatele indeamna la continuarea curei.
30. Mainile sunt cel mai natural burete. Toate celelalte unelte sunt numai cuiburi de bacterii.
31. Inaltimea ideala a tocului unui pantof este intre 3-5 cm.
32. Daca ati mancat ceapa, sau aveti respiratie neplacuta consumati 1-2 boabe de cafea.
33. Daca vreti sa faceti machiajul mai subtire umeziti un servetel cu apa minerala si umeziti fata. 
34. Beti 2-3 litri de apa minerala zilnic, topmodele beau si mai mult.
35. Pielea de pe mana imbatraneste cel mai repede. Folositi crema hidratanta dupa fiecare spalare.
36. Daca vreti dinti stralucitori, spalati-i din cand in cand cu suc de lamaie.
37. Uscatorul de par este cel mai mare dusman al parului. Tineti-l la 15-20 cm de cap.
38. Folositi crema hidratanta in fiecare zi.
39. De la inot se formeaza muschi frumosi.
40. Puneti permanent maxim de 2 ori pe ani, usuca parul foarte tare.
41. Pentru ca deodorantul sa aiba efect maxim, folositi-l pe portiunile epilate.
42. Daca se poate, machiati-va langa lumina naturala ca sa vedeti cum se va vedea afara.
43. O sa aveti unghii sanatoase daca timp de cateva luni, saptamanal pentru cateva minute le tineti in ulei de masline.
44. Dupa baie ungeti calcaiele cu seu de cerb si dormiti cu sosete.
45. O sa aveti piele placuta si moale daca purtati haine numai din bumbac, matase,lana. Daca se poate, niciodata din fibre sintetice.
46. Nu strangeti cosurile, este tema cosmeticianului.
47. Saptamanal o data este obligatoriu o masca de fata. Pentru piele uscata cu iaurt si avocado, pentru ten gras de castravete, si cu miere pentru piele normala.
48. Tineti parfumul la loc inchis.
49. Lacul de unghii aplicati-l subtire si in doua straturi.
50. La dentist daca trebuie, trebuie mers. Anual examinati dintii si eliminati tartrul de pe ei.

Offline

 

#31 2008-02-11 22:02:58

Mandy
Hero member
De la: Bucuresti most of the time
Inregistrat: 2006-04-15
Mesaje: 3287

Re: mici trucuri...dar de ajutor

Ulei de ricin daca vreti sa va creasca genele,parul sau unghiile;daca aveti buzele uscate dati cu un pic de pasta de dinti,un pic de masaj si dup-aia clatiti(eu dau cu periuta cand ma spal si dup-aia cu balsam si sunt buna de pupat tongue).A,inca ceva:daca vreti un pic de fermintate pt bust,luati cateva cuburi de gheata si frecati-le pe piele cat rezistati big_smile

Ultima oara a fost editat de Mandy (2008-02-11 22:04:06)

Offline

 

#32 2008-02-11 22:08:21

annna
Hero member
Inregistrat: 2006-09-07
Mesaje: 2917
Site

Re: mici trucuri...dar de ajutor

pt parul gras: dupa sampon/ balsam dizolvati 4 tablete de vitamina c clasica in 2 litri de apa si folositi solutia ca o ultima clatire a parului smile


El, poate e singurul ce poate
Sa-mi promita, sa ma minta ca o sa treaca toate... smile

Offline

 

#33 2008-02-11 22:09:02

micicutza
Banat
Inregistrat: 2007-10-25
Mesaje: 11922

Re: mici trucuri...dar de ajutor

asta nu stiam...si merge? ai incercat?


N. Iorga: "Unii oameni au demnitatea ambitiei lor, altii a situatiei lor, cei mai putini au demnitatea persoanei lor."
Eu le am pe toate trei...

Offline

 

#34 2008-02-11 22:09:50

annna
Hero member
Inregistrat: 2006-09-07
Mesaje: 2917
Site

Re: mici trucuri...dar de ajutor

micanarcisa a scris:

am eu un curs de machiaj..daca doreste cineva sa-mi spuna si il pot comprima sa-l trimit pe mess...e film cu explicatii...

vreau si eu puss

dap, mi-a zis secretul coafeza mea acum 3 saptamani si sunt la a5a spalare si parca e pe drumul cel bun, nu se mai ingrasa asa repede!
aaa... si inca o chestie pt fetele cu parul gras: trebuie sa evitam si tinem tot timpul mana in el neutral greu, stiu... dar noi il ajutam sa se ingrase mai repede asa sad

Ultima oara a fost editat de annna (2008-02-11 22:11:12)


El, poate e singurul ce poate
Sa-mi promita, sa ma minta ca o sa treaca toate... smile

Offline

 

#35 2008-02-11 22:11:29

micicutza
Banat
Inregistrat: 2007-10-25
Mesaje: 11922

Re: mici trucuri...dar de ajutor

pai il am la munca...maine sunt intre 7 si 4 juma la munca si ti-l dau


N. Iorga: "Unii oameni au demnitatea ambitiei lor, altii a situatiei lor, cei mai putini au demnitatea persoanei lor."
Eu le am pe toate trei...

Offline

 

#36 2008-02-11 22:17:03

meme
Full member
Inregistrat: 2007-10-16
Mesaje: 719

Re: mici trucuri...dar de ajutor

micanarcisa ti'am dat si eu add pe mess pt cursul de machiaj am scris in paranteza meme de pe forum puss


suntem actori pe o scena dominata de visuri.....

Offline

 

#37 2008-02-11 22:18:52

annna
Hero member
Inregistrat: 2006-09-07
Mesaje: 2917
Site

Re: mici trucuri...dar de ajutor

micanarcisa a scris:

pai il am la munca...maine sunt intre 7 si 4 juma la munca si ti-l dau

puss saru'mana


El, poate e singurul ce poate
Sa-mi promita, sa ma minta ca o sa treaca toate... smile

Offline

 

#38 2008-02-11 22:39:24

@dana23
Full member
De la: BUCURESTI
Inregistrat: 2007-09-22
Mesaje: 345

Re: mici trucuri...dar de ajutor

si eu il vreau big_smile micanarcisa eu te am deja in lista si daca nu te superi ma bag si eu maine in seama angel


Singurul lucru mai rau decat sa fii vorbit pe la spate este acela sa fii ignorat total...(Oscar Wilde)   

inlove hjarta

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.