homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Par uscat,varfuri depicate-2


#20 2007-02-05 20:53:14

annna
Hero member
Inregistrat: 2006-09-07
Mesaje: 2917
Site

Re: par uscat,varfuri depicate

aham... interesant... eu cred ca doar de sampon auzisem... si de-aia ma intream cum sa-l bei big_smile ... n-are treaba cu antibebele, nu? si cam act costa?... mie mi-ar fi f folositor ceva de genul asta.... pt ca am probleme si cu parul si cu unghiile.. sad


El, poate e singurul ce poate
Sa-mi promita, sa ma minta ca o sa treaca toate... smile

Offline

 



#21 2007-02-05 20:55:15

_yohana_
Platinum member
Inregistrat: 2006-11-25
Mesaje: 16986

Re: par uscat,varfuri depicate

pt par si ungii e viaderm,pastile.din cate stiu eu revalidul e impotrica caderii parului.


expect the worst , hope for the best!

Offline

 

#22 2007-02-05 20:57:26

raisa
New member
Inregistrat: 2007-01-21
Mesaje: 12

Re: par uscat,varfuri depicate

fetelor tratamentul cu revalid trebuie facut minim 3 luni,nu poti vedea efectul in 2 saptamani.Din cunostintele si practica mea va spun ca merge

Offline

 

#23 2007-02-05 21:01:11

raisa
New member
Inregistrat: 2007-01-21
Mesaje: 12

Re: par uscat,varfuri depicate

Dar na ce sa va zic,mai asteptati si alte pareri,poate cineva stie mai bine.

Offline

 

#24 2007-02-05 21:02:41

andrutza
Vizitator

Re: par uscat,varfuri depicate

revalidul in general este pentru par rar, care cade f mult, ajuta la cresterea si regenerarea lui. singura metoda eficienta a varfurilor despicate este tunsul, mergi la un salon si tunde-l cat mai des o sa vezi ca intr-un timp scurt se va regenera, de asemenea poti folosi niste ulei de masline il aplici pe par in special la varfuri, la radacina nu se aplica daca parul are tendinta de ingrasare, iti pui un prosop in cap si stai 1 ora cu uleiul de masline, iar apoi te speli. eu folosesc samponul pantene impotriva ruperii firelor de par, dar mai este bun si samponul gliss pt par deteriorat sau ceva de genul asta. de asemenea ai putea lua niste zinc care ajuta parul sa se regenereze, s-ar putea sa ai deficit de vitamine si minerale sau in cazul in care e vopsit des sau tuns f rar, normal ca ai varfuri despicate. eu tot asa am patit acum vreo 3 ani, nu il tunsesem demult si a inceput sa imi cada si sa mi se toceasca putin varfurile, l-am tuns de vreo 3 ori, ceva mai scurt, iar acum il am iar bogat si sanatos. thu thu sa nu-l deochi. tongue smile

 

 Publicitate


loading...

#25 2007-02-05 21:07:08

SonneAle
Addicted member
De la: balamuc
Inregistrat: 2006-12-14
Mesaje: 10519

Re: par uscat,varfuri depicate

la ce claie am eu revalid sau ceva pt volum imi lipseste yikes eu am insa o alta probl... matreata! am un par asa frumos, toata lumea mi-l lauda, insa am obs ca in perioadele de mare stres imi reapare matreata. deci nu am mereu, dar eu vreau sa n-am deloc!!!!    folosesc un sampon anti-matreata pe care l-am cumparat din farmacie, a dat rezultate o vreme... acum pauza, nici nizoral nu m-a ajutat sad stiti voi alta solutie? nush ceva babesc, preparat in casa? big_smile poate o da asa vreun rezultat.


There ain't no sunshine now that he's gone

Offline

 

#26 2007-02-05 21:08:53

dida
Insomniac member
Inregistrat: 2006-11-20
Mesaje: 6767

Re: par uscat,varfuri depicate

de obicei sampoanele astea anti matreata odata ce le opresti matreata reapare ... si is cu 2 taisuri...daca te apuci de ele nu mai scapi...ca si head&shoulders ... cu alai bai mare ...din cate am inteles e cel mai tare (puternica zic ) sampon ...si cam dupa ce il folosesti trebuie sa te ti de el ca daca nu iar te trezesticu matreatza


it doesn`t matter if the guy is perfect or the girl is perfect as long as they are perfect for each other

Offline

 

#27 2007-02-05 21:17:11

SonneAle
Addicted member
De la: balamuc
Inregistrat: 2006-12-14
Mesaje: 10519

Re: par uscat,varfuri depicate

hmmm, nici pantene, nici head&shoulders nu mi s-au parut prea grozave... m-am tinut de fiecare pana la un mom dat. a mai fost ok elseve. nush neutral pana la urma oi merge si la dermatolog rotfl asa cum merg la ginec lol soon neutral


There ain't no sunshine now that he's gone

Offline

 

#28 2007-02-05 23:31:33

just-me
Hero member
Inregistrat: 2007-02-04
Mesaje: 2067

Re: par uscat,varfuri depicate

Alezzone cel mai bn mergi la dermatolog si eu aveam pb cu peroada de stres si faceam cojite si mi-a dat un sampon special nu mai stiu exact cum se numea da am scapat

Offline

 

#29 2007-02-06 10:57:54

j_ulli_a
Full member
De la: UK
Inregistrat: 2006-11-13
Mesaje: 149

Re: par uscat,varfuri depicate

nizoral'ul e tratamanet doar pe perioada in care il folosesti.odata oprit matreata recidiveaza.e unsampon foarte bun,se gaseste in farmacii  Phyto 2 parca se numeste.e super bun si cam scump 600.000 lei.dar stica e de vre-o 2 ori jumate mai mare decat nizoral asa ca eu zic ca merita


Hotararea de a avea un copil este cea mai importanta.Este ca si cum ai decide ca inima ta sa fie pentru totdeauna in afara corpului

Offline

 

#30 2007-02-06 11:03:49

annna
Hero member
Inregistrat: 2006-09-07
Mesaje: 2917
Site

Re: par uscat,varfuri depicate

daca matreatza apare numai in perioadele stresante.... nu scapi de ea cu nimic... si eu am patit de cateva roi! iar dupa ce s-au linistit apele in viata mea... a disparut si matreatza! este o atentionare ca esti foarte sensibila... asa mi-a spus dermatologul meu! asa ca grija mare la probleme si nervishori sad


El, poate e singurul ce poate
Sa-mi promita, sa ma minta ca o sa treaca toate... smile

Offline

 

#31 2007-02-06 12:31:19

SonneAle
Addicted member
De la: balamuc
Inregistrat: 2006-12-14
Mesaje: 10519

Re: par uscat,varfuri depicate

ok, girls thanx smile incerc sa ma calmez... sa treaca perioada asta de stresiune lol no more stress big_smile


There ain't no sunshine now that he's gone

Offline

 

#32 2007-02-06 14:29:47

angelaflory
Hero member
De la: F.City
Inregistrat: 2006-12-27
Mesaje: 2882

Re: par uscat,varfuri depicate

eu am parul cretz si lung bine cat a mai ramas din cretz pentru ca de la o vreme nu mai am kretzii bine definiti si am parul uscat mai ales la varfuri nush nu are un aspect de par sanatos.de tuns l-am tuns in ianuarie ii dau cu de toate cu toate mastile elseve,dove,oriflame..nush ce are imi vine sa il tund scurt sad


"Munceste ca si cum nu ai avea nevoie de bani. Iubeste ca si cand nimeni nu te-a facut vreodata sa suferi. Danseaza ca si cand nimeni nu te vede. Canta de parca nu te-ar auzi nimeni. Traieshte ca shi cum paradisul ar fi pe pamant ..."

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.