homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Cum va ingrijiti parul?


#1 2007-07-02 15:21:51

Annita
Full member
Inregistrat: 2007-06-14
Mesaje: 157

Cum va ingrijiti parul?

Buna! Voi cum va mai tratati parul?mai ales cel vopsit k al meu,k sa nu mai fie aspru.astept niste pareri k nu mai stiu ce sa fac.nu vreau nici sa ma tund sad

Offline

 



#2 2007-07-02 15:29:54

barbara_mori
Hero member
Inregistrat: 2007-02-26
Mesaje: 2157

Re: Cum va ingrijiti parul?

daca ai vreo ruda in strainatate franta sau germania...spune-i sa iti cumpere garnier nutri repair si balsamul la fel,iti face un par de nu o sa iti vina sa crezi ,dar doar cel din alta tara,fiindca la noi garnierul este ....(ma abtin),eu am fost a paris si mi-am luat 5 sampoane si balsamuri sa am,ca dupa c m-am spalat acolo cu un garnier am zis ca nu e adev cat de frumos aveam parul...si geluri de dush...bai nene sincer nu se comapara cu nimik din ce avem noi in tara asta de rahat.....se merita sa mergi sa iti faci cumparaturi in strainatate,eu mi-am luat toata gama,de la crema de fatza,sapunuri,farduri(toate loreal),sampoane(garnier) ,haine.....se merita....


Pentru a fi popular da-le oamenilor vesti bune despre obiceiurile lor proaste!

Offline

 

#3 2007-07-02 15:59:32

Annita
Full member
Inregistrat: 2007-06-14
Mesaje: 157

Re: Cum va ingrijiti parul?

Super tare numai k nu am pe nimeni pe dincolo sa imi trimita,dar ceva naturist sti ceva? Am auzit k mask cu miere si galbenus de ou e buna dar nu stiu ce sa zic...

Offline

 

#4 2007-07-02 16:14:42

schumiholic
Hero member
Inregistrat: 2006-07-28
Mesaje: 2051

Re: Cum va ingrijiti parul?

Eu folosesc o masca de par cu namol de la Capra Nera. E super. Imi lasa parul foarte moale.


If you love something, set it free. If it comes back, it will always be yours. If it doesn't come back, it was never yours to begin with. BUT, if it just sits in your living room, messes up your stuff, eats your food, uses your telephone, takes your money, and doesn't  appear to realize that you had set it free....... You either married it or gave birth to it!

Offline

 

#5 2007-07-02 16:34:56

Annita
Full member
Inregistrat: 2007-06-14
Mesaje: 157

Re: Cum va ingrijiti parul?

Dak nu sunt indiscreta,de unde iti cumperi masca si cu cat?

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2007-07-02 17:53:46

ankas
Full member
Inregistrat: 2007-03-12
Mesaje: 179

Re: Cum va ingrijiti parul?

Poti sa iti iei samponul mineralizant de la ana aslan. Cu siguranta e un produs bun.

Offline

 

#7 2007-07-02 19:13:11

Annita
Full member
Inregistrat: 2007-06-14
Mesaje: 157

Re: Cum va ingrijiti parul?

Dar nu face matreata?m-ar interesa mai mult niste masti sa le pot face acasa.

Offline

 

#8 2007-07-02 19:57:29

PN
Full member
Inregistrat: 2006-10-21
Mesaje: 589

Re: Cum va ingrijiti parul?

si eu am parul vopsit blond si l-am si decolorat inainte....deci va dati seama k aproape l-am distrus...folosesc head&shoulders sensitive si balsam de la dove...e o mare diferentza atunci cand ma dau cu balsam si cand nu(zici ca'i perie de sarma)..

dupa parerea mea orice face matreatza dak nu ne limpezim calumea(eu stau 15 min) si n-am probleme...acu depinde si de pielea fiecaruia.

cica un par sanatos trebe spalat la 14-16 zile..inainte il spalam de 2 ori pe saptamana..acu incerc sa ma spal la 6-7 zile..


bebe

Offline

 

#9 2007-07-02 19:58:40

andrutza
Vizitator

Re: Cum va ingrijiti parul?

Eu il spal zilnic de cand merg la plaja smile

 

#10 2007-07-02 20:04:05

PN
Full member
Inregistrat: 2006-10-21
Mesaje: 589

Re: Cum va ingrijiti parul?

pai dak te uzi la par e normal sa il speli tongue k doar n-oi sta cu nisipu in par...bleah chiar e necesar smile ...stiu persoane care se spala in fiecare zi doar din cauza faptului k nu le place cum le sta (adik isi pierde volumu sau alte aberatii) ceea ce nu e sanatos pt saracu par tongue

Ultima oara a fost editat de PN (2007-07-02 20:04:43)


bebe

Offline

 

#11 2007-07-02 20:06:09

unik
Full member
De la: Litoral..
Inregistrat: 2006-10-08
Mesaje: 906

Re: Cum va ingrijiti parul?

Masca de par Kallos 2/sap, e ieftin, eficient si miroase super!

Offline

 

#12 2007-07-02 20:06:56

mika
Insomniac member
Inregistrat: 2006-06-17
Mesaje: 9256

Re: Cum va ingrijiti parul?

barbara_mori a scris:

daca ai vreo ruda in strainatate franta sau germania...spune-i sa iti cumpere garnier nutri repair si balsamul la fel,iti face un par de nu o sa iti vina sa crezi ,dar doar cel din alta tara,fiindca la noi garnierul este ....(ma abtin),eu am fost a paris si mi-am luat 5 sampoane si balsamuri sa am,ca dupa c m-am spalat acolo cu un garnier am zis ca nu e adev cat de frumos aveam parul...si geluri de dush...bai nene sincer nu se comapara cu nimik din ce avem noi in tara asta de rahat.....se merita sa mergi sa iti faci cumparaturi in strainatate,eu mi-am luat toata gama,de la crema de fatza,sapunuri,farduri(toate loreal),sampoane(garnier) ,haine.....se merita....

offtopic:
Barbara...si eu merg la paris si vreau tot asa ca tine sa imi iau de toate. Cum sunt preturile? mari rau?

Offline

 

#13 2007-07-02 20:06:57

andrutza
Vizitator

Re: Cum va ingrijiti parul?

Pai mama spre ex se spala o data la 2 zile tot ca ca sa-i stea bine, iar eu i-am explicat de nu stiu cate ori sa-l spele mai rar dar cica nu poate sta asa ca nu se simte bine smile

 

#14 2007-07-02 23:55:33

barbara_mori
Hero member
Inregistrat: 2007-02-26
Mesaje: 2157

Re: Cum va ingrijiti parul?

mika depinde de zona....eu am stat in paris "la place de la bastille" si era destul de scumpa....cam tot pe acolo,eu am facut cumparaturi numai pe champs elysees si chatlet(adica langa notre dame)cam astea sunt cele mai scumpe zone din paris....adidasi gasesti mai ieftini ca la noi si calitate ff buna,ma ref la nike,puma,produse cosmetice mi-am luat din "primtemps"e cel mai mare mall al lor are 10 etaje:D ,si sunt preturi cam la fel ca in super marketurile lor,la cosmetice...diferenta acolo este la mancare,destul de scumpa fatza de la noi,dar se mananca si fff bine,apoi haine,eu mi-am luat de la lacoste,promod,o gentuza "luis vitton"big_smile deci crede-ma ca gentile alea sunt superbe:X daca ai cam 3000 de euro sa dai pe cumparaturi si mancare iti ajung pe deplin,adica iti faci toate poftele,si nu oriunde ci la Paris:) eu am avut impreuna cu mama 5000 euro de cheltuiala cu avion si cazare platite din tara,si m-am distrat in 6 zile ca niciodata in viata mea,se merita,si credeti-ma decat 10 zile la turci cu toti tiganii in antalia cu 1000 de euro mai bine mai strangi un ban si mergi la paris,si e marfa sa vizitezi parisul daca sti si istoria fiecarui coltisor de acolo...e superb....orice si-ar dori o fata sa vada parisul si sa faca cumparaturi de acolo:Xhjarta ,sper sa mai trec prin momente dastea...mika daca pleci sa imi spui in ce zona pleci sa iti spun cam pe unde sa mergi,ca e multm ai usor sa sti de aici unde sa mergi,ca eu am nimerit nijte restaurante de am zis ca mor acolo,unele chinezesti si nijte pizzerii X(...

Ultima oara a fost editat de barbara_mori (2007-07-03 00:01:20)


Pentru a fi popular da-le oamenilor vesti bune despre obiceiurile lor proaste!

Offline

 

#15 2007-07-03 12:12:37

schumiholic
Hero member
Inregistrat: 2006-07-28
Mesaje: 2051

Re: Cum va ingrijiti parul?

Annita a scris:

Dak nu sunt indiscreta,de unde iti cumperi masca si cu cat?

Produsele Capra Nera se vand doar in sistem distributie directa (gen Avon, Oflame). Masca are 250 ml si costa cam 80 lei. Dar e super buna. Hidrateaza parul in profunzime si il lasa foarte moale. Nu fac reclama, ci doar va recomand un produs de care eu sunt super incantata. Am folosit si alte masti, chiar si Kallos si Pantene, dar nu se compara. Kallos e ieftina si miroase frumos, intr-adevar, dar da doar un luciu pe deasupra, nu hraneste in profunzime.


If you love something, set it free. If it comes back, it will always be yours. If it doesn't come back, it was never yours to begin with. BUT, if it just sits in your living room, messes up your stuff, eats your food, uses your telephone, takes your money, and doesn't  appear to realize that you had set it free....... You either married it or gave birth to it!

Offline

 

#16 2007-07-03 12:30:17

_yohana_
Platinum member
Inregistrat: 2006-11-25
Mesaje: 16986

Re: Cum va ingrijiti parul?

unik a scris:

Masca de par Kallos 2/sap, e ieftin, eficient si miroase super!

mie imi cadea rauuuu de tot parul de la kallos.depinde ce ai luat tu ca a mea mirosea ingrozitor.m-am dat de 2-3 ori cu ea si cand bagam mana in cap ramanea pe langa degete numai par.m-am speriat


expect the worst , hope for the best!

Offline

 

#17 2007-07-03 17:22:56

fiammetta
New member
Inregistrat: 2007-07-03
Mesaje: 61

Re: Cum va ingrijiti parul?

Eu folosesc pt par cateodata o masca recomandata de o coafeza si care mie imi hraneste parul si il lasa lucios.Se foloseste o lingura miere, un galbenus de ou, o lingurita suc de lamaie si o lingura ulei de masline dupa care amestecam bine.Se pune pe parul ud in prelabil, de preferat sa il spalam o data pentru a indeparta impuritatile si a se deschide porii si a-si face efectul mai bine masca, apoi masam intai la radacina si intindem pe cat posibil pana la varfuri apoi infasuram capul intr-un prosop, atentie se murdareste.De preferat sa stam cat mai mult 30 min dar daca nu avem timp sau chef eu o pun cand intru la dus si o las pana termin apoi spal parul.Hraneste foarte bine eu o folosesc destul de des chiar daca este putin de munca sa o intanzi pe par! Cele din comert nu au nici un efect la mine, din pacate.

Ultima oara a fost editat de fiammetta (2007-07-03 17:24:12)


"Uneori, omul e în situaţia lui Cortes, de a arde toate corăbiile care l-ar putea duce înapoi, ca să poată merge înainte"
Octavian Paler

Offline

 

#18 2007-07-03 18:08:47

Emilya
Platinum member
De la: munte
Inregistrat: 2006-07-16
Mesaje: 24754
Site

Re: Cum va ingrijiti parul?

PN a scris:

cica un par sanatos trebe spalat la 14-16 zile..inainte il spalam de 2 ori pe saptamana..

pai eu daca nu ma spal doua saptamani imi arata parul parca as fi Medussa tongue Nu cred in chestiile astea de gen " nu e mai bine sa spalam parul mai des de..." Cred ca parul trebuie spalat atunci cand devine murdar...si eu am parul vopsit dar nu am avut niciodata probleme, al meu e moale tot timpul...acum ma spal cu sampon special ptr par brunet plus balsam si nu am probleme


Before I was a mom, I didn't know the feeling of having my heart outside my body
Maia Ecaterina 14.01.2014 hjarta

Offline

 

#19 2007-07-03 18:18:30

fallingstar
Full member
Inregistrat: 2007-02-27
Mesaje: 802

Re: Cum va ingrijiti parul?

eu ma spal cam la 3 zile, depinde de cat e de murdar. nu as rezista sa ma spal numai o data la 2 sapt...ce groaznic...nu suport sa-mi simt parul imbacsit tongue si intradevar, balsamul face minuni smile


29+

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.