homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Cum va ingrijiti tenul?-3


#39 2008-01-13 14:37:01

micicutza
Banat
Inregistrat: 2007-10-25
Mesaje: 11922

Re: cum va ingrijiti tenul?

da asa este...dar ca tot ai readus topicul asta...ce parere aveti de demachierea cu servetele umede pt bebelusi de ex de la pampers sau johnson's?...eu cu din astea ma demachiez caci au aloe


N. Iorga: "Unii oameni au demnitatea ambitiei lor, altii a situatiei lor, cei mai putini au demnitatea persoanei lor."
Eu le am pe toate trei...

Offline

 



#40 2008-01-13 14:49:32

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: cum va ingrijiti tenul?

eu nu sunt fan servetele demachiante. ma ustura in jurul ochilor de la ele. si am incercat mai multe tipuri, dar aceeasi problema cu toate. le folosesc doar in caz ca nu se poate altfel (sunt plecata pe undeva...). dar ce credeti de spalatul pe fata cu sapun? e bine sau nu?

Offline

 

#41 2008-01-13 15:25:08

claudia78
Insomniac member
Inregistrat: 2008-01-05
Mesaje: 6876

Re: cum va ingrijiti tenul?

masca peeling de la Oriflame cea cu struguri!e super

Offline

 

#42 2008-01-13 15:54:25

schumiholic
Hero member
Inregistrat: 2006-07-28
Mesaje: 2051

Re: cum va ingrijiti tenul?

camysh a scris:

eu nu sunt fan servetele demachiante. ma ustura in jurul ochilor de la ele. si am incercat mai multe tipuri, dar aceeasi problema cu toate. le folosesc doar in caz ca nu se poate altfel (sunt plecata pe undeva...). dar ce credeti de spalatul pe fata cu sapun? e bine sau nu?

Si eu aveam probleme nu numai cu servetelele demachiante ci si cu demachiantele in general, tot asa, ma usturau ochii. Dar am gasit unele care chiar sunt foarte bune, si oricat as freca, nu ma ustura. In ceea ce priveste spalatul pe fata cu sapun, in functie de ce tip de ten ai. Daca e uscat, in nici un caz, pentru ca sapunul se stie ca usuca tenul. Daca e mixt sau gras, merge, dar nu in fiecare zi. Sau macar, daca tot te speli cu sapun, sa te dai apoi cu o crema hidratanta. Si neaparat sa fie un sapun delicat, cremos.


If you love something, set it free. If it comes back, it will always be yours. If it doesn't come back, it was never yours to begin with. BUT, if it just sits in your living room, messes up your stuff, eats your food, uses your telephone, takes your money, and doesn't  appear to realize that you had set it free....... You either married it or gave birth to it!

Offline

 

#43 2008-01-13 17:17:38

micicutza
Banat
Inregistrat: 2007-10-25
Mesaje: 11922

Re: cum va ingrijiti tenul?

shumiholic multumesc pentru crema de ochi...e super...am mai laudat-o pe aici...mi-a trecut si usturimea la ochi...cearcanele s-au mai sters dar nici eu nu am folosit-o corespunzator dimineata si seara...oricum e singura care a dat rezultate vizibile...merci mult


N. Iorga: "Unii oameni au demnitatea ambitiei lor, altii a situatiei lor, cei mai putini au demnitatea persoanei lor."
Eu le am pe toate trei...

Offline

 

 Publicitate


loading...

#44 2008-01-13 17:23:45

schumiholic
Hero member
Inregistrat: 2006-07-28
Mesaje: 2051

Re: cum va ingrijiti tenul?

Ma bucur tare mult ca ti-a fost de folos! Si mersi pentru reclama!http://img.gamespot.com/gamespot/shared/emoticons/razz.gif


If you love something, set it free. If it comes back, it will always be yours. If it doesn't come back, it was never yours to begin with. BUT, if it just sits in your living room, messes up your stuff, eats your food, uses your telephone, takes your money, and doesn't  appear to realize that you had set it free....... You either married it or gave birth to it!

Offline

 

#45 2008-01-13 17:28:44

micicutza
Banat
Inregistrat: 2007-10-25
Mesaje: 11922

Re: cum va ingrijiti tenul?

pai sa mai ajutam si alte fete big_smile


N. Iorga: "Unii oameni au demnitatea ambitiei lor, altii a situatiei lor, cei mai putini au demnitatea persoanei lor."
Eu le am pe toate trei...

Offline

 

#46 2008-01-13 17:29:46

schumiholic
Hero member
Inregistrat: 2006-07-28
Mesaje: 2051

Re: cum va ingrijiti tenul?

Pai oricum, in urma laudelor tale, mai vrea cineva crema de ochi.


If you love something, set it free. If it comes back, it will always be yours. If it doesn't come back, it was never yours to begin with. BUT, if it just sits in your living room, messes up your stuff, eats your food, uses your telephone, takes your money, and doesn't  appear to realize that you had set it free....... You either married it or gave birth to it!

Offline

 

#47 2008-01-13 17:42:30

micicutza
Banat
Inregistrat: 2007-10-25
Mesaje: 11922

Re: cum va ingrijiti tenul?

ce sa zic mie mi-a facut bine...si am incerat o gramada de creme si metode pana acum...mai am cearcane ce-i drept dar de abia se vad fata de inainte cand erau negre si pana la obraji...dar eu stau si 10 ore pe zi in fata monitorului...uimitor e ca nu ma mai ustura ochii de cand o folosesc


N. Iorga: "Unii oameni au demnitatea ambitiei lor, altii a situatiei lor, cei mai putini au demnitatea persoanei lor."
Eu le am pe toate trei...

Offline

 

#48 2008-01-13 23:17:57

codrutza
Full member
Inregistrat: 2008-01-03
Mesaje: 191

Re: cum va ingrijiti tenul?

Gama Avon  Pure Pore ..... pt:curatare,tonifiere si pudra pt cate un cos care apare.Saptamanal o masca pt. ten gras.Crema:Remodeleur Collagene de la L oreal.

Offline

 

#49 2008-01-14 01:48:18

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: cum va ingrijiti tenul?

lee a scris:

eu zic ca se pune mare accent pe curatirea fetei chiar daca nu te machiezi( e vorba aici de praf si alti alergeni din aer) deci cred ca doar apa nu e suficienta:D

o fi asa cum zici tu,dar mie imi ajunge...am un ten f curat,nici un cos,nici o pata,nici un punct!

Offline

 

#50 2008-01-14 11:30:59

green_fairy
Platinum member
De la: undeva...
Inregistrat: 2006-03-11
Mesaje: 19228

Re: cum va ingrijiti tenul?

eu folosesc o crema exfolianta cu piersici de la avon, demachiant de la elmiplant cu extract de galbenele, crema de la garnier de fata cu extract de struguri si putin fond de ten cand e nevoie.


partydance Si-mi vine cateodata s'arunc cu grijile, problemele, cu mainile sus in aer...Si-mi place cateodata sa infrunt necazurile, stresul, gandurile cu mainile sus in aer  partydance

Offline

 

#51 2008-01-14 11:39:23

@adriana
Banat
De la: unde sunt mereu happy
Inregistrat: 2007-09-28
Mesaje: 11432

Re: cum va ingrijiti tenul?

tenul meu ink n-are nevoie de ingrijiri;dimineata folosesc clearasil 3in1 si in rest nimic

Offline

 

#52 2008-02-23 09:47:22

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: cum va ingrijiti tenul?

http://www.elmiplant.ro/Produse-Pentru- … a_125.html

ia uitati ce am descoperit! gelul ala de curatare e super si chiar ieftin si foarte bun lasa o fata asa de moale.u am de gand sa imi cumpar crema pt.cearcane.pai daca ai 21 de ani nu e bine sa folosesti o crema seara?eu am una cu vitamina e facuta in farmacie e chiar foarte buna o avea ceva?

Ultima oara a fost editat de evilpink (2008-02-23 09:50:15)


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

#53 2008-02-23 10:30:08

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: cum va ingrijiti tenul?

dar cam de la ce varsta e recomandat sa folosim o crema de fata?


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

#54 2008-02-23 15:51:30

schumiholic
Hero member
Inregistrat: 2006-07-28
Mesaje: 2051

Re: cum va ingrijiti tenul?

Cam dupa 20 de ani. Sunt creme pentru 20 de ani, pentru 30, 40 etc.  sau pot fi si creme universale, in functie de ce ingrediente contin.


If you love something, set it free. If it comes back, it will always be yours. If it doesn't come back, it was never yours to begin with. BUT, if it just sits in your living room, messes up your stuff, eats your food, uses your telephone, takes your money, and doesn't  appear to realize that you had set it free....... You either married it or gave birth to it!

Offline

 

#55 2008-02-23 15:53:50

claudia78
Insomniac member
Inregistrat: 2008-01-05
Mesaje: 6876

Re: cum va ingrijiti tenul?

schumiholic a scris:

Pai oricum, in urma laudelor tale, mai vrea cineva crema de ochi.

cu perfumuri nu te ocupi?offtopic

Offline

 

#56 2008-02-23 15:58:59

schumiholic
Hero member
Inregistrat: 2006-07-28
Mesaje: 2051

Re: cum va ingrijiti tenul?

Nu, cu parfumuri nu. Poate o sa ma bag la niste produse noi de machiaj, sa videm...


If you love something, set it free. If it comes back, it will always be yours. If it doesn't come back, it was never yours to begin with. BUT, if it just sits in your living room, messes up your stuff, eats your food, uses your telephone, takes your money, and doesn't  appear to realize that you had set it free....... You either married it or gave birth to it!

Offline

 

#57 2008-02-23 16:10:58

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: cum va ingrijiti tenul?

schumiholic a scris:

Cam dupa 20 de ani. Sunt creme pentru 20 de ani, pentru 30, 40 etc.  sau pot fi si creme universale, in functie de ce ingrediente contin.

in vara fac 22 si vreau sa incep sa folosesc ceva dar din pacate nu am gasit pe nimei sa ma lamureasca cam cu ce crema ar trebui sa imi dau sad


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.